Informacje dla nauczycieli

📄 Ogólne zasady zapisów:

• Zajęcia online będą prowadzone przez nauczycieli akademickich Wydziału Filologicznego UŁ w dniach 28 marca-1 kwietnia 2022 r.
  • Zajęcia zostaną zorganizowane w czasie rzeczywistym za pośrednictwem platformy Microsoft Teams.
  • Jeden wykład trwać będzie ok. 30-35 minut.
  • Wykłady mają ograniczoną dostępność i będą prowadzone dla szkół na podstawie wcześniejszych zapisów. Decyduje kolejność zgłoszeń.
  • Szkołę/klasę zapisać na zajęcia może jedynie nauczyciel poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego dostępnego na stronie internetowej Dni Otwartych. Organizator zakłada, że zajęcia online odbędą się w czasie lekcji w szkole prowadzonej przez nauczyciela zgłaszającego.
  • Nauczyciel zgłaszający szkołę w formularzu samodzielnie wskazuje preferowany termin zajęć (dzień, godzinę), uwzględniając przy tym udostępnione przez organizatorów możliwe daty zajęć.
  • Zgłoszenie szkoły jest równoznaczne z zapewnieniem, że szkoła dysponuje niezbędną infrastrukturą i narzędziami pozwalającymi na połączenie się z nauczycielem akademickim prowadzącym zajęcia i dwukierunkową komunikację głosową. Do sprawnego przeprowadzenia zajęć niezbędne są:
    – konto uprawniające do korzystania z platformy Microsoft Teams;
    – ekran z rzutnikiem (lub telewizor) umożliwiające wyświetlenie treści przekazywanych przez prowadzącego;
    – laptop (komputer), mikrofon i głośniki umożliwiające dwustronną komunikację głosową.
  • Wysłanie zgłoszenia rejestracyjnego na zajęcia nie jest równoznaczne jego akceptacją. Organizator po wpłynięciu zgłoszenia potwierdzi jego akceptację w osobnej wiadomości mailowej.

Lista przygotowanych zajęć online i formularz rejestracyjny dostępne są tutaj.

Informacje dla uczniów

Chciałbyś/chciałabyś wziąć udział w Dniach Otwartych razem z całą swoją klasą? Wyślij link do tej strony swojemu nauczycielowi, może uda się go przekonać? 🙂

A co, jeśli Twoja szkoła nie zamierza uczestniczyć w Dniach Otwartych? Nic straconego. Poniżej prezentujemy najważniejsze informacje dla uczniów.

Rejestracja na zajęcia online

Istnieje możliwość indywidualnego udziału w zajęciach online prowadzonych przez naszych wykładowców na platformie Microsoft Teams. Jeśli chciałbyś wziąć udział w konkretnym wykładzie lub warsztacie, wyślij swoje zgłoszenie drogą mailową na adres bartosz.burski@uni.lodz.pl. W odpowiedzi otrzymasz informacje dotyczące możliwego terminu zajęć. Pełna oferta warsztatów i wykładów dostępna jest tutaj.

Spotkania online z wykładowcami

Jeżeli zastanawiasz się nad studiowaniem na Wydziale Filologicznym UŁ, być może chciałbyś zadać nam jakieś pytanie? Świetnie się składa, bo wiele z naszych kierunków organizuje spotkania online na platformie Microsoft Teams. To doskonała okazja, by podpytać o wszystkie nurtujące Cię kwestie.

Harmonogram spotkań z wykładowcami znajdziesz tutaj. Spotkania są otwarte – nie ma potrzeby rejestracji, wystarczy kliknąć w zamieszczony link.