Nasz kierunek umożliwia studentom opanowanie znajomości języka polskiego na poziomie minimum B2, jak również języka angielskiego na poziomie minimum B2.

Program studiów kierowany jest przede wszystkim do osób nieznających języka polskiego lub znających go w wąskim zakresie, obcokrajowców i Polaków mieszkających poza granicami kraju oraz osób zainteresowanych językiem polskim i polską kulturą, pragnących poszerzyć znajomość języka i wiedzy o Polsce.

Perspektywy zawodowe

Kierunek zapewnia uzyskanie poszerzonej, rzetelnej wiedzy o języku polskim, polskiej literaturze i kulturze. Studia na tym kierunku oferują dwie specjalizacje: nauczanie języka polskiego jako obcego oraz język polski w turystyce i biznesie, umożliwiające rozpoczęcie kariery zawodowej w różnych sektorach rynku pracy.

Absolwenci kierunku studia polskie z językiem angielskim mogą znaleźć zatrudnienie w:

• szkołach językowych w Polsce i szkołach za granicą,
  • instytucjach kultury,
  • biurach tłumaczeń,
  • mediach,
  • wydawnictwach,
  • biurach podróży,
  • placówkach dyplomatycznych
  • oraz wszelkiego typu firmach i przedsiębiorstwach, w których na różnych szczeblach dochodzi do komunikacji z udziałem języka polskiego i angielskiego (przy współudziale innych języków znanych absolwentom).

Koła naukowe
Jako student/-ka możesz rozwijać swoją wiedzę i zainteresowania, angażując się w działalność kół naukowych. W naszym Instytucie jest ich naprawdę sporo, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie 😉. Poznaj niektóre z nich!

Ciekawostki na temat języka polskiego

Po polskuIn EnglishНа русском языке